מאמרים

● בתי אבות תשושי נפש
●בתי אבות סיעודים
●בתי אבות לאלצהיימר
●בתי אבות לתשושים
●דיור מוגן

מקום אוהב ובטוח

למצוא עבורם מקום אוהב ובטוח כיצד נדע שיקירינו מוגנים ומקבלים את היחס והטיפול הטוב ביותר? בשבועות האחרונים התפרסמו מספר תחקירים המצביעים על התעללות קשה בקשישים

קרא עוד »
בית אבות לתשושי נפש

בית אבות לתשושים

מהם בתי אבות לתשושים ולמי הם מיועדים?   בתי אבות לתשושים מיועדים לאנשים שמצבם הבריאותי ירוד עקב מחלות כרוניות אך הם צלולים ומסוגלים להנות מהחיים. בתי

קרא עוד »
ייעוץ והכוונה לבתי אבות

מה זה ייעוץ והכוונה לבתי אבות ?

כולנו מכירים את המשפט: "צער גידול הורים", ואכן- הורים או קרובים מתבגרים מגיעים לעיתים לגיל שבו הם ומשפחותיהם נאלצים לעמוד בפני התלבטות אמיתית: האם להשאיר את הקשיש בביתו, האם להעבירו לבית אבות רגיל, או האם בתי אבות סיעודיים הם הפתרון הטוב והעדיף לרווחתו הפיזית (ולעיתים אף הנפשית) של הקשיש.

קרא עוד »

בית אבות זה לא רק למבוגרים

זהו אחד המקרים הקשים, אך לא הנדירים ביותר שעמם יועצים לבתי אבות נאלצים להתמודד על מנת לסייע למשפחות במצבים מסוג זה. הציבור לרוב אינו מודע לכך שמחלות של המזוהות בדר"כ עם גיל מבוגר כגון אלצהיימר, דמנציה או אירוע מוחי עשויות להגיע מוקדם מהרגיל. עובדה ידועה למומחים בתחום היא שבאופן מצער, בדרך כלל הפגיעה של מחלות אלו בקרב חולים צעירים הינה קשה ואגרסיבית אף יותר בגילאים צעירים מאשר בגיל מבוגר.

קרא עוד »

מושגים על הגיל השלישי

בארץ יש את המוסדות הטובים ביותר לטיפול בקשישים. ישראל היא מדינה שמסייעת לאנשים שידם אינה משגת לשלם לבית אבות: תשושים, סיעודיים ותשושי נפש. בתי האבות הינם בפיקוח מלא של משרד הבריאות ומשרד הרווחה. בתי האבות בישראל מתחרים ביניהם על התוספות שהם נותנים מעבר לתקן של משרד הבריאות ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הגיל השלישי שיידע להפנות אתכם למקום המתאים ביותר עבורכם.

קרא עוד »

התאמת הבית לחולה הסיעודי

אם הגעת לגיל זקנה וקשה עליך הניידות, אם נפלת , אם עברת אירוע מוחי או אירוע טראומתי, אם עברת ניתוח או סתם חלית ואתה מתקשה בניידות חשוב להתאים את הבית למצב החדש.

קרא עוד »

הורים, בית אבות סיעודי ומה שביניהם

הרגע הזה בו אתם מוסרים את הוריכם לבית אבות הינו רגע מורכב וטעון מאין כמוהו. טיפול משפחתי יכול לסייע לקבל את ההחלטה הנכונה בזמן הנכון ולנטוע בכם את התחושה שאינכם לבד במערכה.

קרא עוד »
Call Now Button